Mamy Halloween, a więc… pora na Pumpkin Ale!

Dodano: 31.10.2014

Jest to styl piwa bardzo popularny w USA. Praktycznie każdy tamtejszy browar ma w swojej ofercie piwo warzone z dodatkiem dyni w różnych postaciach – pieczonej, puree, czy wykorzystujące wyłącznie pestki. Bardzo często używane są także wszelakie przyprawy, które wzmagają sezonowy charakter tego stylu.

Jako, że tradycja Halloween coraz mocniej zauważalna jest w Polsce, a także polscy piwowarzy czerpią inspirację z poczynań swoich jankeskich kolegów, również w naszym kraju ten rodzaj piwa nabiera popularności. W tym roku kilka polskich browarów uraczy nas swoją interpretacją tego stylu!

Już dziś z naszych kranów poleją się:

Dyniamit (Pinta) – warzone z 1000 kg upieczonej dyni, jako przyprawy użyte zostały goździki, cynamon, imbir i mech irlandzki. Ektrakt wynosi 16,5%, a zawartość alkoholu 6%.

Naked Mummy (AleBrowar) – warzone z dodatkiem dyni, przyprawione cynamonem, wanilią, gałką muszkatołową, imbirem oraz zielem angielskim. Ekstrakt 16%, zawartość alkoholu 6,2%.

Charon (Olimp) – warzone z łuskanymi pestkami dyni, prażoną cykorią oraz przy użyciu belgijskich drożdży. Ekstrakt 13%, zawartość alkoholu 5,2%.

Fall Hornin’ Pumpkin Ale (Anderson Valley) – warzone z dynią oraz m.in. z gałką muszkatołową, cynamonem. Zawartość alkoholu 6%.

Ponadto, w sklepie stacjonarnym w wersji butelkowej pojawią się Dyniamit oraz Naked Mummy!

Zapraszamy!

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera i korzystaj z naszych specjalnych promocji!

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Piwoteka, ul. 6 Sierpnia 1/3, 90-606 Łódź i na powierzenie danych w celu przetwarzania podmiotom współpracującym z Piwoteka w zakresie działalności marketingowej oraz na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowych. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

Po wysłaniu swojego adresu email otrzymasz wiadomość z prośbą o jego potwierdzenie, jeżeli wiadomość nie dotrze od razu - sprawdź katalog spam na swojej poczcie email.